Namibia

Namibia: dlaczego warto się tam wybrać?

Namibia może oczarować każdego miłośnika dalekich wypraw, a biura podróży poświęcają jej coraz więcej uwagi. Jakie atrakcje czekają na tych, którzy postanowią odwiedzić tę część Afryki? Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas wycieczki po tym kraju?

Namibia i jej miejsce na mapie świata
Leżąca na kontynencie afrykańskim, jest Namibia idealnym celem wycieczki dla tych, którzy kochają egzotyczne podróże. Kraj ten może się pochwalić dostępem do wybrzeży Oceanu Atlantyckiego, wielkim jego walorem jest też bliskość Zambii oraz RBA – kolejnych państw afrykańskich, którym znane biura podróży coraz chętniej poświęcają swój czas. Kraj ten przyciąga pięknymi krajobrazami, wspaniałą przyrodą oraz licznymi pamiątkami z czasów, gdy Namibia była niemiecką kolonią. Ten kraj znany jest też z kilkunastu grup etnicznych, której przedstawiciele wierni są swej tradycji. A jakie atrakcje czekają na tych, którzy chcą poznać dzieje i przyrodnicze bogactwo tej części Afryki?

Co warto zobaczyć w Namibii?
Wycieczki po Namibii to idealna propozycja dla każdego, kto chce poznać świat dzikiej przyrody i spędzić wolny czas wśród niezwykłych krajobrazów. W tym kraju nie brak parków narodowych, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje Park Narodowy Etoszy. Kto odwiedzi jego teren, ten będzie mógł się spotkać z najsłynniejszymi zwierzętami żyjącymi na kontynencie afrykańskim, a możliwość obserwacji żyraf, lwów i słoni w ich naturalnym środowisku na każdym zrobi ogromne wrażenie. Ważnym punktem na trasie niemal każdej wycieczki po tym kraju jest Wybrzeże Szkieletowe, znane z licznych wraków, wyrzuconych na brzeg przez morskie fale. Spacer w takiej scenerii to wyjątkowa przygoda, która na długo zapisze się w pamięci każdego z nas. Wizyta na pustyni Kalahari, spacer w pobliżu Kanionu Fish River – oto kolejne atrakcje, na które można postawić w tej części Afryki.

Namibia ma się czym pochwalić, a piękne widoki i zróżnicowane atrakcje sprawiają, iż chętnych na wypoczynek na jej terenie nie brakuje. Ten ciekawy skrawek świata z pewnością zasługuje na naszą uwagę, a czas spędzony na jego terenie dla nikogo z nas nie będzie czasem straconym.

Przewiń do góry
Call Now Button